Pompy membranowe czesci zamienne

Pompa membranowa to nic innego jak tradycyjna pompa wyporowa, w której to głównym organem roboczym jest gumowa lub plastikowa membrana poruszana za pomocą specjalnej dźwigni. Pompy membranowe najczęściej zasilane są sprężonym powietrzem lub cieczą. Działanie tych narzędzi zaczyna się od momentu zasilenia sprężonym powietrzem lub cieczą jednego z membran. Wszystkie membrany połączone są ze sobą wspólną osią. Każda membrana wykonując posuw tłoczenia automatycznie bierze w prostym kierunku drugą membranę, która wówczas zasysa medium. Kolejny cykl pracy pomp membranowych powtarza się każdorazowo z odwróceniem zakresów działania.

Do czego wykorzystywana jest pompa?Pompa membranowa toż wyjątkowo uniwersalne oraz co najistotniejsze niesłychanie skuteczne rozwiązanie pompowe, które dane jest zwłaszcza do tłoczenia bardzo dużo różnych środowisk i to również tych agresywnych chemicznie jaki i i mediów o olbrzymiej gęstości i ciężkiej lepkości. Nowoczesna pneumatyczna pompa membranowa może robić na sucho z racji tego, że posiada znacznie wartościowe jakości samozasysające.

ZastosowaniePompa membranowa znacznie bogate zastosowania odnalazła przede wszystkim w uzdatnianiu wody. Idealnie przyznaje się ona między innymi do pompowanie flokulantów, chemikaliów, osadów oraz zawiesin stałych. Membranowe pompy odporne są na funkcjonowania kwasu solnego, żelaza i chlorku stąd też odnalazłyśmy w nowoczesnych czasach naprawdę wiele zastosowań. Pompy tego typie bardzo często używa się także w przemyśle lakierniczym i drukarskim. Od całkiem niedawna pompa membranowa stosowana jest także w użyciach sanitarnych oraz w inżynierii mechanicznej.